O nás

Agility se věnuji od roku 2011, od roku 2013 závodně, nyní se 3 psy (A1, A2, A3).

Pokud máte zájem se zúčastnit tréninků, nebo máte jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat!

Na trénink se můžete přijít i nezávazně podívat.

Ke všem je přistupováno individuálně.

Všechny překážky na kterých trénujeme jsou standartní dle FCI.

Agility je hlavně zábava!

Časté dotazy - info pro Vás:

Kdy tréninky probíhají a jak dlouho trvají?

Většinou o víkendech - téměř každý týden. Časy tréninků se liší, bývají ale v odpoledních až večerních hodinách.

Lekce jsou 1 - 2 hodinové.

Je třeba platit něco dopředu nebo průběžně?

Nemáme žádné kurzy, ani se tréninky nepředplácejí (např. 10 lekcí za ... Kč). Platíte vždy pouze konkrétní trénink, kterého jste se zúčastnili. Začít chodit na tréninky je možné kdykoliv. 

Může dělat agility i můj pes který je starý/velmi malý/hodně velký/...?

Agility může dělat opravdu jakýkoliv pes - pokud je zdravý a nemá problémy s klouby, pohybem,... Začít může i 10-letý, pokud je vitální. Stejně tak běhají i 2 kiloví pejsci. Určitá omezení se snad týkají jen pejsků větších plemen s těžší kostrou (kde je potřeba brát ohled na jejich klouby a netrápit je např. vysokými skoky), případně pár dalších výjimek.

Co by měl pes umět?

Pes zpočátku nemusí umět nic složitého, důležité je jen aby měl dobrý vztah se svým psovodem, reagoval na jméno a alespoň částečně by měl zvládat přivolání. Samozřejmě čím více povelů pes ovládá, tím lépe.

Co budeme na tréninku vlastně dělat?

Trénink je vždy uzpůsoben věku psa a tomu, jak je tým pokročilý. U mladých psů se zaměřujeme na základní přípravu - povely, spolupráce s psovodem, učení těch jednodušších překážek a prvků a hlavně dobrý vztah a radost z agility. U začátečníků se pracuje hlavně na nácviku jednodušších překážek, základního vedení pejska na parkuru, běhání sekvencí, apod. Ti pokročilejší již běhají delší sekvence až celé parkury různých obtížností, zaměřujeme se na ideální handling - vedení na parkuru, příp. nácvik složitějších prvků - rozlišovačky, řešení zón, nácvik složitějších náběhů do slalomu,...

Jaký je způsob výcviku?

S pejsky pracujeme pouze přes pozitivní motivaci - časté odměny v podobě pamlsků nebo hračky (záleží co pejska lépe motivuje) a podstatné také je aby pes poznal, že páníček je spokojený. Je tedy důležité na psa hlasitě a vesele mluvit, volat, chválit. Zkrátka správný agiliťák je pro nepejskaře trošku bláznem - poskakující a výskající člověk se psem mezi překážkami. :)

 Na agility nepatří žádné nadávání, natož hrubé chování ke psovi. Když se něco nedaří, většinou je to chyba psovoda a není řešením křičet na psa. 

Může agility dělat i štěně? Slyšel/a jsem, že by se mělo začít nejdříve od roka věku...

Pokud se chcete věnovat agility, rozhodně se dá začít dříve než v roce věku. Jen si nesmíte představovat půl roční štěně, jak běhá celé parkury.
Ono jde o to, že štěně je ve vývinu, nemá ještě dorostlé kosti, klouby nejsou dostatečně pevné... Proto je třeba štěně nepřetěžovat a nedělat věci které jsou na klouby náročné. Tedy např. vysoké skoky, áčko na standardní výšce, celý slalom, ostré točení, bouchání houpačky, apod. Avšak nic se nesmí přehánět, i málo aktivit škodí, pohyb je pro správný vývoj nezbytný.

Začít s přípravou na agility se dá od chvíle, kdy má štěně vytvořený vztah s majitelem, reaguje na jméno a přivolání - tedy třeba od 4-6 měsíců. S takovým pejskem se dají postupně dělat různé hry a cvičení, která se mu v agility budou hodit - např. cvičení mezi ostatními pejsky, obíhání barelů, vysílání vpřed, nácvik targetu, nácvik slalomu (záleží na zvolené metodě nácviku), běhání tunýlků, postupně běhání krátkých sekvencí - tunelů a skoček (bez skoků), atd. :)

Co s sebou?

Pochopitelně svého pejska, pohodlné boty (pokud je trénink v hale tak čisté boty na přezutí) a oblečení pro Vás a pro pejska vodítko a obojek (nebo postroj), vodu s miskou a hlavně nějakou motivaci - velmi dobré, měkké pamlsky a/nebo hračku (pokud si pejsek rád hraje).

Pravidla na našich trénincích:

  • Na tréninky se hlásí předem.
  • Účast na tréninku je možné zrušit maximálně 48 hodin předem. V opačném případě (pokud nebude náhradník) je nutné trénink uhradit.
  • Na výcvik choďte vždy s dobře vyvenčeným psem. V případě vyvenčení v prostoru cvičiště je nutné po svém psovi důkladně uklidit. V hale se navíc platí pokuta za vyvenčení psa (100 Kč).
  • Přísný zákaz! očůrávání překážek a prostorů na cvičáku.
  • Před tréninkem psa nekrmte, minimum je pár hodin, ale nejlépe delší dobu. Důvod je hlavně zdravotní a pak také, pokud běháte na pamlsky, aby měl pes chuť do práce - byl dobře motivovatelný.
  • Háravé fenky na tréninky můžou (je třeba se domluvit a oznámit dopředu).
  • Při tréninku si pejsky držte, uvazujte nebo zavírejte. A to i v případě že žádný pejsek neběhá a probíhá např. přestavba nebo prohlídka parkuru. Je to prevence zranění a nepříjemných zkušeností (např. když proti sobě vběhnou dva pejsci do tunelu), dále také výše uvedeného venčení či značkování na parkuru a v neposlední řadě při prohlídce je třeba aby se psovod soustředil na správné vedení, místo stálého kontrolování co kde dělá jeho pes.
  • Účastníci tréninku pomáhají s přípravou a chodem výcviku - stavba parkuru, úklid po tréninku, apod. 

© 2016 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky